AUSIT Branches

NSW Branch

Email: nsw@ausit.org

Office Bearers & Committee Members (2018/2019)
Chair: Nancy Carrasco
Secretary: Miriam Chiu
Treasurer: Miriam Chiu
Branch Delegate: 
Camille Lapierre
Membership Officers: Hania Geras
PD Coordinator: Marcela Vanega
Committee members: Elsa Caballero, Diana Coelho, Farooque Khan, Adrian Fernando Pedra, Jamie Mohamed, Majida Toma, Raquel Martinez, Ju Young Kim, Keven Li

ACT Branch

Email: act@ausit.org

Office Bearers & Committee Members (2018/2019)
Chair: Aurelie Sheehan
Secretary: Jennifer Plaistowe
Treasurer: Vicky Wan Kei Wong
Branch Delegate: Issa Tiantian He
Membership Officer: Jennifer Plaistowe
PD Coordinator: Alison Muir
Committee members: Mark Bassett, Henry Chen, Zalei Chinzah, Yun Lu, Gabrielle Edmonds 
 

VIC/TAS Branch

Email: victas@ausit.org

Office Bearers & Committee Members (2018/2019)

Chair: Jonathan Beagley
Secretary: Jean Deklerk
Treasurer: Elline Khoo
Branch Delegate: Bing Lee Teh
Membership Officer
: Veronique Bergeron
PD Coordinator
: Despina Amanatidou
Committee Members: 
David Deck,  Fang BiYi,  Imad Hirmiz, Serena Ho,  Fatih Karakas, Ranja Zayed, Nadesan Sundaresan
TAS Representative: Chia-Wei Chang
 

SA/NT Branch

Email: sant@ausit.org

Office Bearers & Committee Members (2018/2019)
Chair: Joe van Dalen
Secretary: Ludmila Berkis
Treasurer: Shahin Entesari
Branch Delegate: Zsuzsana Jover
Membership Officer: Alicia Rex
PD Coordinator: Marina Morgan
Committee members:
 Thomas Kruckemeyer, Tets Kimura, Haleh Khazrai, Dalin Song, Deborah Kalei, Gabriela Kuzio
NT Representative: David Moore       
 

QLD Branch

Email: qld@ausit.org

Office Bearers & Committee Members (2018/2019)
Chair: Sam Berner
Secretary: Renata Olivera Munro
Treasurer: Roza Sarkamari
Branch Delegate: Rona Zhang
Membership Officer: Heidi Tang
PD Coordinator: Leisa Maia
Committee Members: Zhen Guan, Haifa El Kadi, Mariam Elliott, Dylan Hartmann, Anna Jenman, Margaret Wu
 

WA Branch

Email: wa@ausit.org

Office Bearers & Committee Members (2018/2019)
Chair: Catherine Pfammatter
Secretary: Elisa Michelini
Treasurer
: Sally Wals
Branch Delegate: Yutaka Kawasaki
Membership Officer: Michele Dreyfus
Committee members: Annamaria Arnall, Natasha Brown, Ella Davies, Alfred Cheng Gu, Vida Jafari Ark, Rocco Loiacono,